Komora normobaryczna Komora normobaryczna
Pierwsza wizyta
Chcesz przyjść do komory, ale masz obawy jak przygotować się do pierwszej wizyty?
Spieszymy zatem z informacjami, które rozwieją Twoje wątpliwości:

Nasz obiekt 1500hpa składa się z trzech pomieszczeń: hol wejściowy, śluza, komora (+ toaleta).

Udział w sesji nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań.

PRZECIWSKAZANIA?

Nie ma ich wiele, jednak jeśli dokucza Ci bardzo silna infekcja górnych dróg oddechowych lepiej poczekaj, aż odzyskasz siły. Pęknięta błona bębenkowa i klaustrofobia również nie są stanami sprzyjającymi pobytowi w komorze.
  • HOL: tutaj zostawiamy okrycia wierzchnie oraz buty – weź wygodne obuwie na zmianę dla własnego komfortu. Dysponujemy również jednorazowymi ochraniaczami na buty.

  • ŚLUZA: to niewielkie pomieszczenie, w którym ciśnienie jest stopniowo wyrównywane, aby osiągnąć wartość panującą w komorze. Trwa to kilka minut i możesz poczuć dyskomfort w uszach (jak w samolocie). Warto mieć gumę do żucia lub cukierki. Pomaga również ziewanie, przełykanie śliny i przedmuchiwanie uszu, przy jednoczesnym zatykaniu nosa.
  • KOMORA: wyposażona jest w wygodne fotele z funkcją masażu i podgrzewania. Pobyt w komorze trwa 2 godziny dlatego warto zabrać ze sobą coś do czytania. Jeśli chcesz korzystać z telefonu pamiętaj o wyłączeniu dźwięku lub weź słuchawki, aby nie przeszkadzać innym osobom. Zachęcamy jednak do przeznaczenia tego czasu na pełen relaks i podarowania sobie oraz innym tej cennej chwili ciszy i spokoju, którą ze swojej strony umilamy relaksacyjną muzyką. Naszym gościom oferujemy również wodę szungitową o właściwościach leczniczych, którą sami przygotowujemy.
1500hPa - Komora Normobaryczna
ul. Dziarnowska 45, 05-640 Mogielnica Tel. +48 575-379-112